11

Даже на границе с Киевом остаются проблемы с интернет-связью.

Любой, кто путешествовал из столицы в другие области, знает, что за границей Киева появляется проблема с наличием интернета: может исчезнуть мобильный интернет, а стационарное подключение в селе или на дачном массиве стоит от 100 у. е. (и это только за подключение).

Вместе с тем, в Министерстве цифровой трансформации утверждают, что в Украине быстрыми темпами развивается высокоскоростной интернет.

Так, в Минцифре рассказали, что около 20 тысяч городов и сел Украины имеют доступ к 4G. 

Впрочем, даже жители Киевской области на границе со столицей пока не могут подтвердить такие данные. 

12 января глава Минцифры Михаил Федоров сообщил, что подписанный Зеленским новый Закон «Об электронных коммуникациях» «ускорит доступ украинцев к высокоскоростному интернету».

На вопросы читателей о том, когда в области все-таки появится интернет, ведомство отвечает, что «ми вже домовилися із мобільними операторами про налагодження мережі мобільного інтернету».

«До 2024 року, уявіть собі, плануємо покрити 95% населених пунктів якісним 4G.

Перші здобутки вже є і вже вражають, наприклад, за 2020 рік вперше отримали доступ до мобільного інтернету завдяки розширенню мережі 1.7 мільйонів українців!

До того ж ми також працюємо задля підключення інфраструктури у сільській місцевості до фіксованого високошвидкісного інтернету.

Зокрема, у 2021 році планується підключення близько 10 тисяч соціальних об’єктів: шкіл, лікарень, бібліотек — до фіксованого інтернету.

Вони розміщені у 5 тисячах сіл, де проживають близько 2,5 млн українців.

Впевнені, у вашому населеному пункті теж скоро буде високошвидкісний інтернет, варто дати мобільним операторам та провайдерам трохи часу», – говорят в Минцифре.

Отметим, что больше года назад премьер-министр Алексей Гончарук в присутствии Президента Украины Владимира Зеленского совместно с мобильными операторами подписали меморандум, который начал «процесс подключения удаленных уголков Украины к качественному мобильному интернету уровня 4G».

На уточняющие вопросы относительно того, что мешало мобильным операторам за это время наладить вопрос с покрытием, ведомство отмечает следующее.

«Можливо, у зоні вашого населеного пункту існує один передавач, який на межі покриття та ще очікує на переобладнання.

Справа в тому, що з технічної точки зору, модернізація мережі включає ще й розширення покриття від кожної «вежі», це зумовлено переходом мобільного сигналу на іншу частоту.

Швидше за все, у вашій ситуація модернізація відбудеться у майбутньому, щоб увесь населений пункт отримав якісний зв’язок та інтернет.

Радимо ще додатково уточнити на рахунок цього у мобільного оператора, який є власником технічних засобів передачі сигналу.

Ми контролюємо процес, та коли йдеться про конкретну точку, де відсутній інтернет, то тут задіяно дуже багато факторів: фізична можливість оновити техніку, власність на земельні ділянки, розподіл прав на покриття мережею між операторами та багато іншого.

До речі, ви можете навіть на Facebook написати запит до вашого мобільного оператора та уточнити, вам нададуть відповідь», – отвечают в Минцифре.

Отметим, что, по словам министра Федорова, новый Закон «Об электронных коммуникациях» позволит пользователям выбирать отдельные виды услуг, которые не входят в состав «пакета услуг». Впрочем, как это будет реализовано на практике, покажет время.

«Президент України підписав закон, який прискорить підключення та доступ українців до високошвидкісного інтернету.

Базовий телеком-закон № 3014 «Про електронні комунікаціі» не тільки регулює відносини на ринку між державою, надавачами та користувачами послуг, а й наближає Україну до європейських стандартів у сфері електронних комунікацій.

Чинна законодавча база у сфері електронних комунікацій формувалась понад 15 років, тому і не відповідала сучасним вимогам ринку. Підписання закону реформує застарілі регуляторні рамки у сфері електронних комунікацій відповідно до найновіших європейських норм.

Передбачається:

  • зменшення кількості перевірок та регуляторного тиску на компанії у сфері електронних комунікацій;
  • однакові права та доступ до інфраструктури для всіх постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг, механізм консультацій з учасниками ринку;
  • забезпечення конкуренції на ринку електронних комунікацій, що сприятиме залученню інвестицій та покращенню якості послуг для користувачів;
  • можливості для користувачів обирати окремі види послуг (не в складі пакету послуг);
  • право на отримання вичерпної та чіткої інформації абонентом щодо опису умов договору відповідно до правил надання та отримання послуг;
  • зменшення спаму за рахунок обов’язкової попередньої згоди абонента на отримання інформації та обов’язкова можливість відмови абонента від розсилки;
  • збільшення штрафу для постачальників електронних комунікацій у разі порушення прав користувачів.

Це стратегічне рішення для розвитку галузі й необхідний крок на шляху до євроінтеграції та входження нашої країни до Єдиного цифрового ринку ЄС. Закон прийнятий Верховною Радою 16 грудня 2020 року та підписаний Президентом України 12 січня 2021 року. Закон за посиланням»,  – написал Федоров.

Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы быть в курсе самых важных событий.