113

Поворот виконання виконавчого напису нотаріуса. Як повернути стягнуті кошти?

Положеннями ст. 444 Цивільного процесуального кодексу України визначено порядок та підстави повороту виконання рішення, постанови.

Відповідно до приписів ч. ч. 1-4 та ч. 9 ст. 444 Цивільного процесуального кодексу України питання про поворот виконання рішення суд вирішує за наявності відповідної заяви сторони та у наступних випадках:

  1. Суд апеляційної чи касаційної інстанції, приймаючи постанову, вирішує питання про поворот виконання, якщо, скасувавши рішення (визнавши його нечинним), він:

1) закриває провадження у справі;

2) залишає позов без розгляду;

3) відмовляє в позові повністю;

4) задовольняє позовні вимоги в меншому розмірі.

  1. Якщо рішення після його виконання скасовано і справу повернуто на новий розгляд, суд, ухвалюючи рішення, вирішує питання про поворот виконання, якщо під час нового розгляду справи він:

1) закриває провадження у справі;

2) залишає позов без розгляду;

3) відмовляє в позові повністю;

4) або задовольняє позовні вимоги в меншому розмірі.

  1. Суд вирішує питання про поворот виконання, якщо за результатами перегляду судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами він:

1) закриває провадження у справі;

2) залишає позов без розгляду;

3) відмовляє в позові повністю;

4) задовольняє позовні вимоги в меншому розмірі.

  1. Якщо скасовано рішення третейського суду, боржникові повертається все те, що з нього стягнуто на користь стягувача за вказаним рішенням.

Якщо питання про поворот виконання рішення не було вирішено судом відповідно до частин першої – третьої цієї статті, заява відповідача про поворот виконання рішення розглядається судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Дана норма процесуального кодексу України застосовується тільки відносно скасованих судових рішень, а що роботи, коли судом скасовано виконавчий напис нотаріуса, який був визнаний таким, що не підлягає виконанню?

Відповідно до положення ст. 1212 Цивільного кодексу України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов’язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов’язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Таким чином з метою повернення грошових коштів, які були стягнуті у виконавчому провадженні на користь кредитора (стягувача) необхідно звернутися до відповідного суду із позовом до належного відповідача (кредитора) про стягнення безпідставно отриманих коштів.

Зразок позовної заяви про стягнення безпідставно отриманих коштів за виконавчим написом нотаріуса>>>
Також ви можете придбати зразок заяви про поворот виконання судового рішення (з посиланням на ухвалу суду) >>>

Світ документів – онлайн