14

Крім того, може змінитися і перелік сфер законодавства, дотримання яких будуть контролювати під час перевірок.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства виносить на розгляд Кабінету Міністрів проект змін до законодавства у сфері державного контролю за діяльністю малих та мікропідприємств. Мета, яку перед собою поставили урядовці, має два виміри:

  • Збереження обмеження перевірок підприємців на спрощеній системі оподаткування;
  • Запровадження обмеження перевірок підприємців, які не використовують спрощену систему оподаткування.

Для досягнення цієї мети у міністерстві пропонують нову редакцію закону «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності». В цілому, пропонована редакція містить не так багато змін від оригіналу. Перш за все, змінюється назва і перелік суб’єктів, які підпадають під його дію – законопроект стосуватиметься усіх малих та мікропідприємств, а не лише тих, хто знаходиться на спрощеній системі оподаткування.

Другою важливою зміною, яка має з’явитися у законі, є мораторій на проведення перевірок малих та мікропідприємств, які не використовують спрощену систему оподаткування. Такий мораторій стосується проведення державними органами планових перевірок протягом трьох років з моменту державної реєстрації підприємства. Після цього контроль здійснюватиметься на загальних засадах. На думку міністра Ігора Петрашка, такий мораторій дозволить зменшити тиск на бізнес.

Втім, будуть і винятки – можна буде проводити наступні перевірки:

  • Щодо дотримання санітарних норм;
  • Законодавства про працю та зайнятість;
  • Щодо вимог до реклами вакансій;
  • Щодо надання соціальних послуг;
  • Заходи державного нагляду, що проводяться Пенсійним фондом.

Також змінам підлягають і особливості проведення державного нагляду за підприємствами на спрощеній системі оподаткування. Так, із переліку питань, які державні органи можуть контролювати під час планових та позапланових перевірок, виключають контроль за додержання законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у частині призначення, нарахування та виплати матеріального забезпечення страхових виплат. Імовірніше за все, це черговий крок уряду в сторону накопичувальної пенсійної системи, яка може запрацювати вже у 2021 році. Логіка виключення цього положення, скоріше за все, полягає у тому, що працівник сам буде зацікавлений відкладати собі на пенсію, а тому буде контролювати сплату роботодавцем відповідних внесків.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що в уряді хочуть зняти заборону на обіг марихуани.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.