6

Хто з платників податків може розраховувати на списання податкового боргу.

Головне управління ДПС у м. Києві нагадало, що відповідно до п. 2-3 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України для платників податків врегульовано питання списання податкового боргу.

Нововведення передбачені Законом від 4 грудня 2020 року №1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

У разі, якщо сума податкового боргу (без штрафних санкцій та пені, крім несплачених відсотків за користування розстроченням/відстроченням), що виник станом на 1 листопада 2020 року, погашена платником податків у повному обсязі грошовими коштами протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом №1072-ІХ (тобто, з грудня 2020 року до червня 2021 року) та за умови, що платник податків забезпечує своєчасну та в повному обсязі сплату поточних податкових зобов’язань із загальнодержавних та місцевих податків, то штрафні санкції і пеня підлягають списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків.

Такі норми не застосовуються щодо:

  • великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним п.п. 14.1.24 п. 14.1 ст. 14 ПКУ;
  • осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;
  • осіб, щодо яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;
  • банків, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;
  • осіб, які мають податковий борг з митних платежів;
  • осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.

    Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.