7

«Тобі і тобі подібним час вийти з фракції та вибачитись перед народом», — Ліза Ясько, яку увільнили з голови делегації України у ПАРЄ, заявила, що колезі треба скласти мандат.

Вже кілька днів продовжується скандал навколо увільнення з голови делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) народної депутатки від «Слуги народу» Єлизавети Ясько.

Нагадаємо, що 11 січня вона написала пост в фейсбуці, де розповіла про те, що колеги по «Слуги народу» домовилися зняти її разом з представниками фракції ОПЗЖ.

«Мене зняли з посади Голови української делегації в ПАРЄ.

На жаль, це зробили деякі колеги зі Слуги Народу разом з ОПЗЖ.

У мене виникли серйозні розбіжності з деякими колегами зі Слуги народу, які прониклися цінностями і діють методами, що є несумісним з моїми ідеалами і переконаннями.

Корупція та девальвація совісті стали нормою життя деяких моїх колег по фракції. До цього додалося відверте схиляння перед російським порядком денним країни-агресора.

Раніше мені наполегливо радили переглянути свою думку щодо принципових для України питань та інакше голосувати в парламенті та в ПАРЄ. Я завжди відмовлялась, і ось вам відповідь.

Я залишаюсь членом делегації, членом комітету з політичних питань і демократії ПАРЄ, членом політгрупи ЄНП.

Але головування передала Марії Мезенцевій.

Бажаю новій голові делегації всіляких успіхів!»

Згодом вона додала, що «всі ці місяці була об‘єктом цілого ряду «попереджень» – починаючи від дуже «дружніх» порад, закінчуючи тиском».

«Мені дуже сумно, що продаж совісті стає товаром для тих, хто декларував інші цінності, коли заходив у владу. Тому мовчати я не буду. І ховати емоції та здоровий глузд також не буду», – зазначила Ясько.

В інтерв’ю «НВ» вона підкреслила, що «за декілька днів до звільнення мав місце прямий тиск на мене з будівлі, де нині працює Андрій Єрмак» та «заздалегідь мене попередили: якщо не перестану вести «антидержавну діяльність», — мене звільнять».

Також, за її словами, «парламент перестав ухвалювати рішення на користь суспільства, але напрочуд швидко голосує законопроекти та кадрові рішення, де є корупційний інтерес чи лобістські призначення».

Також вона звинуватила колег по фракції в тому, що вони «лише інструмент».

Інша народна депутатка «Слугу народу» Юлія Гришина запитала колегу, коли та має намір вийти з фракції.

«Коли будеш виходити з фракціі? Поки що третій день одні емоції», – написала вона у коментарях.

«Думаю тобі і тобі подібним як раз вже час вийти з фракції та вибачитись перед народом, що робите протилежне від того, за що тебе обирали під прапором Слуги Народу», – відповіла Ясько.

Нагадаємо, що раніше заступниця голови фракції Євгенія Кравчук пояснила ситуацію з увільненням Лізи Ясько «зміною підходів та стратегії». 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.