10

Він наполегливо «просив» посадовців Джорджії пошукати порушення «з людьми, які хочуть знайти відповіді».

У міру того, як число на календарі наближається до 6 січня, позиції Дональда Трампа стають все слабшими. Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Трамп може готувати переворот, підбуривши Конгрес не визнавати результати виборів. Для цього республіканцю потрібно мобілізувати більшість у Сенаті – зараз же лише 11 сенаторів схильні долучитися до цього плану. Але на цьому проблеми не закінчуються – нещодавно Дональд Трамп потрапив у черговий скандал.

The Washington Post опублікував запис телефонної розмови Президента США із представниками штату Джорджія від 2 січня 2021 року. На записі Трамп «переконує» посадовців, що він переміг у виборах у штаті, і «просить» їх вжити заходів, щоб результати виборів відображали його позицію, а не перемогу Джо Байдена. У свою чергу секретар штату Бред Раффенсперджер зазначив, що «проблема у тому, що дані, які ви маєте, хибні». Далі наводимо переклад 4-хвилинного фрагмента, опублікованого WP.

 

Дональд Трамп (Д.Т.): Виходячи з цього, ми виграли ці вибори у Джорджії. І немає нічого такого у тому, щоб сказати це, Бреде. Тобто, я хочу сказати, що мати правильні… Люди Джоржії розгнівані. І у понеділок ми знову оголошуватимемо ці результати. Разом з іншими, які у нас будуть на той момент і які будуть ще більш вагомі. І люди Джорджії розгнівані, люди по всій країні розгнівані. І немає нічого такого у тому, щоб заявити, скажімо ем…, що ви перерахували [голоси].

Бред Раффенсперджер (Б.Р.): Ну, пане Президенте, ваша проблема у тому, що дані, які ви маєте, хибні.

Д.Т.: Ви вважаєте можливим, що вони знищили бюлетені у окрузі Фултон? Бо про це ходять чутки. І про те, що Dominion (компанія, яка продає обладнання та програмне забезпечення для голосування у США – прим.) вивели з ладу обладнання. Що Dominion намагаються позбутися свого, еее, обладнання. Ви щось знаєте про це? Це ж незаконно, правда?

Раян Джормані – головний юрисконсульт секретаря штату (Р.Д.): Це Раян Джормані. Ні, Dominion не вивозила жодного обладнання з округу Фултон.

Д.Т.: Вони витягали внутрішні механізми обладнання і заміняли їх іншими механізмами?

Р.Д.: Ні.

Д.Т.: Ти впевнений, Раяне?

Р.Д.: Я впевнений.

Д.Т.: Ви повинні були б хотіти мати точні результати виборів. І ви республіканець.

Б.Р.: Ми вважаємо, що наші результати виборів точні.

Д.Т.: Ні, ні, ви неправі. Ні, ні, ви неправі. Вони не точні. Вони не точні. Навіть і близько. На сотні тисяч голосів.

Д.Т.: Ви знаєте, що вони зробили і не доповідаєте про це. Це кримінальне… це кримінальне правопорушення. І ви маєте не допустити цього. Це великий ризик для тебе і Раяна – твого юриста. Це великий ризик. Але вони ріжуть бюлетені – я так думаю, на основі того, що я чув. І вони вилучають обладнання, і вони це роблять швидко. І те, й інше кримінальне порушення. Ви не маєте це допустити, але допускаєте. Тобто, скажімо, я повідомляю вам, що ви це допускаєте. Отже, дивіться, все, що я хочу – я хочу знайти 11780 голосів, що на один голос більше, ніж [у Байдена], бо ми перемогли у штаті.

Д.Т.: Отже, скажи мені Бреде, що ми робитимемо? Ми виграли вибори, і це нечесно забирати у нас перемогу у такий спосіб. І це дорого обійдеться у багатьох значеннях. Я думаю, ти маєш сказати, що ви перевірите все – і ви можете перевірити все – але перевірите з людьми, які хочуть знайти відповіді, а не з тими, хто не хоче їх знайти. Наприклад, я слухаю Раяна, який напевне… я впевнений, що він прекрасний правник і все таке. Але він робить твердження про ці бюлетені, хоча не може знати цього. Проте він стверджує з такою… Він стверджував із впевненістю, але тепер, я думаю, він менш впевнений. Адже відповідь полягає у тому, що всі вони пішли Байдену – і лише це дає нам перемогу у виборах з великим відривом. Розумієте?

Б.Р.: Пане Президента, у вас є люди, які надають інформацію. У нас є свої люди, які надають інформацію. І тоді [наша і ваша] інформація надається суду, і вже суд має визначити [яка інформація відповідає дійсності]. Ми впевнені у наших результатах. Ми віримо, що наші результати вірні.

Д.Т.: За законом, ви не маєте надавати неправдиві результати виборів, так? Ви не можете це робити. Але саме це ви і зробили. Це неправдиві результати виборів. І, чесно кажучи, потрібно діяти швидко. Ви маєте зустрітися завтра, бо у вас скоро будуть великі вибори (другий тур виборів до Сенату – прим.). І через те, що ви зробили Президенту – тобто, люди Джорджії знають, що це шахрайство. І через те, що ви зробили Президенту, багато людей не підуть голосувати. І багато республіканців проголосують проти, бо вони не можуть терпіти того, що ви зробили з Президентом. Зрозуміло? Вони терпіти цього не можуть. І вони будуть голосувати. І ви заробите повагу, справжню повагу, якщо це питання вдасться вирішити до виборів. У вівторок у вас будуть великі вибори.

NBC News повідомляє, що опублікований запис викликав резонанс у США. Так, ряд політиків-республіканців засудили дії Трампа, а новобрана віцепрезидентка Камала Гарріс зазначила, що цей дзвінок становить вияв «нахабного зловживання владою з боку Президента Сполучених Штатів». Так само NBC News опублікували повну годинну версію цієї телефонної розмови.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Дональд Трамп помилував Пола Манафорта, який за інформацією ЗМІ був політичним радником Януковича та допоміг створити партію Опозиційний Блок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.