16

Е-журнали та е-щоденники розпочали активно поширювати серед шкіл на безкоштовній основі.

Інститут освітньої аналітики отримав звернення від закладів вищої освіти та професійно-технічної освіти щодо бажання використовувати функціонал державних електронних щоденників та журналів і працює над реалізацією цього завдання. При цьому сервіси е-журнали та е-щоденники розпочали активно поширювати серед шкіл на безкоштовній основі. Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки України (МОН).

Повідомляється, що модуль E-Journal є частиною модернізованої державної системи АІКОМ (управління здійснює державна установа «Інститут освітньої аналітики») зі збору, зберігання та управління даними та створений у межах реалізації стратегії цифрової трансформації у сфері освіти. 

У МОН вважають, що сервіс простий у користуванні та має дружній інтерфейс, через який організовано доступ до різних сторінок: дані про учнів, розклад уроків, списки відвідування, домашні завдання тощо. Інформація буде вноситись вчителями, а за допомогою логіна й пароля батьки та учні зможуть отримати доступ до неї. 

Батьки в режимі онлайн в е-щоденниках бачитимуть інформацію про присутність дитини на навчанні, рівень її успішності, коментарі та поради вчителів, а учні – отримуватимуть завдання, слідкуватимуть за розкладом тощо.

Алгоритм підключення ЗЗСО до E-Journal відбувається в чотири кроки.

Крок 1. Заклад освіти надсилає на електронну адресу ДНУ «Інститут освітньої аналітики» запит щодо підключення з обов’язковим зазначенням наступної інформації:

– регіон (область);

– місто/ОТГ;

– назва закладу освіти із вказанням його ID у системі ДІСО;

– ЄДРПОУ закладу освіти;

– ПІБ відповідальної особи (адміністратора);

– електронна адреса відповідальної особи (адміністратора);

– телефон відповідальної особи (адміністратора).

Крок 2. ДНУ «Інститут освітньої аналітики» розглядає звернення, створює в E-Journal адміністратора для даного ЗЗСО з відповідними правами доступу.

Крок 3. Система E-Journal автоматично генерує права доступу та надсилає запрошення на вказану електронну адресу адміністратора закладу освіти.

Крок 4. Відповідальна особа, отримавши права доступу, авторизується в системі й розпочинає роботу.

За перші дні роботи сервісу у відкритому режимі до нього підключилися понад 100 шкіл.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Міністерство освіти і науки України (МОН) спільно з ПриватБанком повернуло кошти за пробне тестування понад 171 тис. учасників, яке не відбулося через карантин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.