11

Сертифікація – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів.

Успішне проходження сертифікації має бути зараховано як проходження атестації педагогічним працівником. Про це йдеться у роз’ясненні Міністерства освтіи і науки України (МОН).

У МОН вказали, що згідно з Законом «Про повну загальну середню освіту», успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання.

Водночас, згідно із зазначеним вище Законом, керівник школи зобов’язаний сприяти проходженню педагогами атестації та сертифікації.

У МОН вказали, що успішне проходження вчителем початкових класів сертифікації, що підтверджено відповідним сертифікатом, є достатньою підставою для прийняття атестаційною комісією рішення про присвоєння йому наступної кваліфікаційної категорії чи наступного педагогічного звання та/або підтвердження наявної вищої кваліфікаційної категорії чи наявного педагогічного звання. Даний процес не потребує надання жодних додаткових документів чи проведення будь-яких заходів, пов’язаних із вивченням діяльності педагога.

Сертифікація – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів. Мета сертифікації – виявити і заохотити вчителів з високим рівнем майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати надбавку в 20% до зарплатні й може зараховуватись як проходження чергової (позачергової) атестації. Сертифікат дійсний три роки. Передбачається, що в майбутньому, з розвитком реформи “Нова українська школа” сертифікація замінить атестацію педагогів.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що пілотну добровільну сертифікацію вчителів початкової школи цього року успішно пройшли 902 педагоги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.