10

 

Окружний адміністративний суд Києва скасував постанову Кабінету міністрів, якою було схвалено нову редакцію українського правопису. 

Про це повідомив адвокат Дмитро Ільченко і Prosud у Facebook 

За даними Prosud, позивачами виступили учениця 7 класу з Херсону, яку представляє адвокат Дмитро Ільченко, та ГО “Правова держава”, яку очолює адвокат Ростислав Кравець. 

“Щойно Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив наш позов та скасував постанову КМУ про так званий “новий правопис”. Нагадую, це той самий правопис, в якому запроваджують “павзу”, “Атени”, проєкт та Марта замість Марфи” – написав Д. Ільченко.

Адвокат зазначив, що підставою позову було те, що уряд не мав права змінювати правопис, оскільки подібне просто не є його компетенцією. 

Також під час розгляду з’ясувалося, що “мовна комісія” мала суттєві суперечки та не розробляла правопис саме в тій редакції, в якій він був затверджений урядом.

“Позов був направлений на захист української мови від її спотворення на користь регіональних діалектів” – додав адвокат.

Нагадаємо, нову редакцію українського правопису було опубліковано на сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук 3 червня 2019 року і рекомендовано застосовувати в усній мові та письмі.