14

Урядовці планують підвищити пенсії для 8 мільйонів українців.

22 лютого 2021 року Уряд схвалив постанову Кабінету Міністрів України „Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році”. Постанова опублікована на офіційному сайті Кабміну.

Відповідно до вищезазначеної постанови з 1 березня 2021 році буде проведена індексація пенсій.

 Що саме міститься в постанові:

– перерахунок пенсій проводиться з 1 березня із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11;

– у разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягає 100 гривень, встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії;

– з 1 березня у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації в разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з урахуванням страхового стажу, не досягає 2 200 гривень, таким особам надається щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсій.

Якщо пенсії, призначені відповідно до Закону за зверненнями, які надійшли по 31 грудня 2020 р. включно, не підвищувалися відповідно до вищенаведеного порядку, а також не підвищувалися із січня по липень 2021 р. включно у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність/мінімальної заробітної плати, а також з урахуванням щомісячної державної адресної допомоги до пенсії, з 1 липня 2021 р. до таких пенсій установлюється щомісячна доплата в розмірі 100 гривень у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

Таким чином, розмір пенсії підвищиться в середньому на 308 гривень. Мінімальний розмір підвищення встановлено на рівні 100 грн.

 Підвищується мінімальна пенсійна виплата до рівня 2 200 грн особам, які мають тривалий страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків).

 Урядовці запланували підвищити пенсії для 8 мільйонів людей.

Раніше Рада повернула Комітету законопроект про компенсацію за неправильно нараховану комуналку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.