16

Регулятор так і не виявив волі для оприлюднення дисциплінарних рішень, які мають статус публічної інформації.

Копії протоколів Дисциплінарної комісії приватних виконавців будуть розміщені на офіційній інтернет-сторінці Асоціації приватних виконавців України. Про це повідомила прес-служба АПВУ.

Даний крок пояснюють необхідністю забезпечення максимальної прозорості дисциплінарної практики, адже до рішень Дисциплінарної комісії у приватних виконавців часто виникають небезпідставні запитання. Також у публікації протоколів бачать один із засобів, щоб комісія не перетворювалася на ручний механізм керування професією та зведення рахунків.

Раніше результати засідань Дисциплінарної комісії певною мірою вже оприлюднювалися, але у викладенні члена Дисциплінарної комісії Олексія Соломко.

«А от саме офіційні протоколи засідань Міністерство юстиції чомусь тримає за сімома замками, хоча мало б публікувати на офіційному сайті відомства», – зазначають в АПВУ.

Ще у вересні нинішній голова АПВУ Віталій Чепурний звернувся до Мін’юсту з офіційним запитом щодо отримання перших 18 протоколів засідань оновленої Дисциплінарної комісії приватних виконавців, які відбулись у період з 14 листопада 2019 до 16 вересня 2020. Міністерство юстиції України задовольнило цей запит.

На думку голови АПВУ, публікація протоколів засідань ДК повинна відбуватися на постійній основі, адже протоколи є частиною публічної інформації, до якої повинні мати доступ усі зацікавлені.

«Щодо того, що засідання ДК мають інформацію про виконавчі провадження, яка є доступною виключно сторонам виконавчого провадження, то цю частину можна знеособлювати», – вважає він.

АПВУ також скерувала до Міністерства юстиції України офіційний запит щодо отримання наступних протоколів засідань Дисциплінарної комісії приватних виконавців на постійній основі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.