Опис
Договір зберігання особистого майна працівника з правом використання
Ситуація, коли працівник надає особисті речі у тимчасове користування підприємству, може статися, наприклад, коли працівнику необхідно поліпшити умови праці, але в кошторисі відповідні витрати не передбачені.
Особисті речі працівника, які використовуються в підприємстві, повинні бути відображені в обліку.
Без документального оформлення факту передачі в користування підприємству особистого майна працівника довести, що майно належить саме працівнику, практично неможливо. Саме тому у таких випадках необхідно укладати договір зберігання особистого майна працівника з правом використання.
Крім того, може виникнути ситуація, коли установі потрібно понести витрати на обслуговування особистого майна працівника (наприклад, заправити картридж для принтера).
За наявності укладеного договору зберігання особистого майна працівника з правом використання та коштів, передбачених у кошторисі на такі витрати, законодавство не забороняє їх здійснити.
Підставою для бухгалтерського обліку майна, зазначеного в договорі зберігання особистого майна працівника з правом використання, буде Акт приймання-передачі до договору.
Такий Акт обов’язково повинен містити дату передачі особистих речей в користування підприємстві, перелік та їх вартість.
Якщо майно (речі), що передається, нове, визначити його вартість можна на підставі документів на їх придбання, але в будь якому разі вартість встановлюється за домовленістю підприємства і працівника на підставі цін на аналогічні товари та з урахуванням зносу.
Порядок укладання договору зберігання регулюється главою 66 Цивільного кодексу України.
За договором зберігання одна сторона (підприємство) зобов’язується зберігати майно, передане другою стороною (працівником), і в зазначений термін повернути його збереженим.
Особливість договору в цьому випадку-окремо надане право використовувати предмет зберігання в діяльності.
Договір зберігання уданому випадку обов’язково укладають у письмовій формі на безоплатній основі. Підприємство і працівник можуть зазначити термін, на який передається майно.
Якщо термін в договорі не буде зазначений – договір буде вважатися безстроковим, а повернути майно підприємство в такому випадку зобов’язано на вимогу працівника.
Коментарі
Відгуків немає, поки що.