Опис
Заява про розстрочення виконання судового рішення
Заява про розстрочення виконання судового рішення
Загальні положення про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення
Згідно з статтею 435 Цивільного процесуального кодексу України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, при цьому підставою для відстрочення або розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Суд, який розглядає таку заяву має враховувати:
- ступінь вини відповідача у виникненні спору;
- щодо фізичної особи – тяжке захворювання її самої або членів її сім’ї, її матеріальний стан;
- стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Відстрочення виконання рішення спрямоване на забезпечення повного виконання рішення суду та є допоміжним процесуальним актом реагування суду на перешкоди, які унеможливлюють або ускладнюють виконання його рішення (постанова Великої Палати Верховного Суду від 4 червня 2019 року у справі № 916/190/18).
Відстрочення або розстрочення виконання судового рішення за наявності підстав, – є ефективним інструментом зменшення фінансового навантаження на боржника та сприятиме виконанню судового рішення.
Варто пам’ятати, що відповідно до ч. 5 ст. 435 ЦПК України розстрочка та відстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення такого рішення, ухвали, постанови.
Також на нашому веб сайті Ви можете придбати Зразки позовних заяв та інших процесуальних документів у Цивільному судочинстві.