Опис
Позовна заява про спростування недостовірної інформації через ЗМІ
Позовна заява про спростування недостовірної інформації через ЗМІ
Фабула справи:
Колишнього співробітника правоохоронного органу у одній з публікацій в засобах масової інформації було звинувачено у вчиненні злочину під час служби.
Спірна стаття містила пряме посилання автора статті у формі повідомлення про факт, погоджене редакцією друкованого видання, на участь співробітника правоохоронного органу в діяльності терористичної групи, очолювану самим же позивачем.
Враховуючи, що відповідачі, автор статті та редакція газети відмовились у добровільному порядку спростувати вказану неправдиву інформацію, позивач вимушений був звернутися до суду із позовом для захисту своїх прав та законних інтересів.
Предмет позову:
зобов’язати відповідачів спростувати недостовірну інформацію та публічно вибачитися перед позивачем, шляхом опублікування, на титульній сторінці газети, тим же шрифтом та мовою, що і опублікована стаття, статті, відповідного змісту.
Відповідно до статті 277 Цивільного кодексу України
1. Фізична особа, особисті немайнові права якої порушено внаслідок поширення про неї та (або) членів її сім’ї недостовірної інформації, має право на відповідь, а також на спростування цієї інформації.
4. Спростування недостовірної інформації здійснюється особою, яка поширила інформацію.
5. Якщо недостовірна інформація міститься у документі, який прийняла (видала) юридична особа, цей документ має бути відкликаний.
6. Фізична особа, особисті немайнові права якої порушено у друкованих або інших засобах масової інформації, має право на відповідь, а також на спростування недостовірної інформації у тому ж засобі масової інформації в порядку, встановленому законом.
Якщо відповідь та спростування у тому ж засобі масової інформації є неможливими у зв’язку з його припиненням, така відповідь та спростування мають бути оприлюднені в іншому засобі масової інформації, за рахунок особи, яка поширила недостовірну інформацію.
Спростування недостовірної інформації здійснюється незалежно від вини особи, яка її поширила
7. Спростування недостовірної інформації здійснюється у такий же спосіб, у який вона була поширена.
Також на нашому веб сайті Ви маєете можливість придбати зразки позовних заяв та інших процесуальних документів
Персональні дані, зазначені у зразку мають бути змінені відповідно до першоджерел.