ОНЛАЙН-СЕРВІС ЮРИДИЧНИХ ДОКУМЕНТІВ

Договір комісії на здійснення правочину

300.00 грн.

Інформація про документ:

Кількість сторінок: 4
Формат:
Частковий перегляд документа
На сторінці представлена актуальна в 2024 році форма зразку документу, яка відповідає чинному законодавству України.
Після здійснення оплати, документ автоматично буде надісланий на вашу електронну пошту. Якщо в папку «Вхідні» не потрапив приданий вами документ, перевірте папку «Спам». Також придбаний вами документ ви зможете завантажити зі свого особистого аккаунту (корзини) на порталі.
Якщо вам необхідний інший зразок документу, то його можна замовити в онлайн-чаті на нашому порталі або зателефонувати за номером +38(068)489-96-46

Опис

Договір комісії на здійснення правочину

Світ документів онлайн

За цим договором Комісіонер зобов’язується за дорученням Комітента за винагороду вчинити від свого імені за рахунок Комітента правочини (укласти договори).

Даний зразок договору складається з наступних розділів:

  1. Предмет договору
  2. Обов’язки Комісіонера
  3. Обов’язки Комітента
  4. Комісійна винагорода й витрати, пов’язані з виконанням доручення Комітента
  5. Ціни, порядок виконання й розрахунки
  6. Майно, що є предметом договору комісії
  7. Відповідальність сторін
  8. Форс-мажор
  9. Вирішення спорів 
  10. Заключні положення
  11. Юридичні адреси й банківські реквізити сторін

 

Згідно ст. 1011 ЦКУ за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента.

Договір комісії за своєю юридичною природою є договором про надання послуг: комісіонер надає комітенту послугу, здійснюючи певні дії в інтересах останнього.

Про це важливо пам’ятати на практиці. Для прикладу: якщо в статуті господарського товариства передбачено, що виконавчий орган (директор) не може укладати договори про придбання (відчуження) майна на певну суму без згоди загальних зборів учасників товариства, то це обмеження не поширюватиметься на укладення договору комісії, в рамках якого таке госптовариство виступає комісіонером, якому доручено придбати (продати) майно.

Тому, щоб потім не виникло питання про те, чи є укладений договір договором комісії, важливо правильно сформулювати предмет договору та передбачити в його тексті всі необхідні для цього виду договору умови.

Предмет договору комісії. Предметом договору комісії виступає вчинення комісіонером угоди (угод) з третьою особою. Тому важливо не переплутати предмет угоди, яка тільки має стати результатом діяльності комісіонера, і власне дії комісіонера щодо укладення угоди.

Отже, предметом договору комісії є діяльність комісіонера, тобто надається їм посередницька послуга, спрямована на укладення угоди, а не сама угода як результат діяльності комісіонера.

Коментарі

Відгуків немає, поки що.

Будьте першим, хто залишив відгук “Договір комісії на здійснення правочину”“

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *